آموزش فعالسازی کردن احراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام

به احتمال زیاد در چند ماه اخیر شاهد پریدن و یا هک شدن پیج اینستاگرام شما یا اطرافیان خود شدید. پریدن پیج اینستاگرام یا هک شدن پیج در چند ماه اخیر به شدت افزایش یافته است!

اخیرا در اینستاگرام مخصوصا پیج هایی که اکثرا رمز خود را ساده مانند (شماره تلفن/تاریخ تولد و امثال این مدل رمز ها) ثبت کردند، احتمال هک شدن یا پریدن پیجشان بسیار بالا میباشد.

نگران نباشید!

در این آموزش شما با فعال کردن تایید دومرحله ای یا احراز هویت دومرحله ای اینستاگرام (two-factor authentication) خیال خود را از هک شدن یا پریدن پیج اینستاگرام خود برای همیشه راحت کنید.

two-factor authentication چیست؟

اینستاگرام برای امنیت بیشتر اکانت های اینستاگرام قابلیتی به نام two-factor authentication یا احراز هویت دومرحله ای را در اختیار کاربران خود قرار داده است. با فعال کردن تایید دو مرحله ای اگر دستگاه جدید یا فرد ناآشنایی بخواهد وارد اکانت شما شود حتی اگر رمز پیج اینستاگرام شما را داشته باشد. بعد از وارد کردن رمز نیازمند یک کد 6 رقمی که برای شما ارسال خواهد شد دارد.

شما میتوانید به صورت دلخواه تایید دومرحله را به سه روش مختلف برای پیج خود فعال کنید.

 1. با استفاده از نرم افزار رمز موقت با نام (Google Authenticator).
 2. با استفاده از رمز موقتی که به اکانت واتسآپ (WhatsApp) شما ارسال خواهد شد.
 3. ارسال رمز موقت 6 رقمی به شماره موبایل شما برای هربار ورود دستگاه جدید به حساب شما.

آموزش فعال کردن رمز دومرحله ای اینستاگرام

آموزش تصویری فعال کردن تایید دومرحله ای اینستاگرام به صورت رایگان
 1. اینستاگرام خود را باز کنید و به تنظیمات حساب خود مراجعه کنید.
 2. بعد از کلیک بر روی Settings گزینه Security را انتخاب کنید.
 3. بعد از ورود به بخش امنیت گزینه two-factor authentication را انتخاب کنید.
 4. در اینجا شما با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ (Get Started/شروع کنید) به صفحه فعالسازی رمز دومرحله ای میروید.
 5. در اینجا همانطور که در بالا گفتیم شما میتوانید به سه روش مختلف احراز هویت دومرحله ای را فعال کنید، که در این آموزش با روش ارسال کد 6 رقمی به شماره موبایل (Text Message) را انتخاب میکنیم.
 6. با فعال کردن گزینه Text message یک کد 6 رقمی به شماره تماس شما ارسال خواهد شد، حالا کافیست کد دریافتی را در اینستاگرام وارد کنید.
 7. بعد از وارد کردن صحیح کد برای ثبت نهایی کافیست بر روی دکمه آبی رنگ (Done) کلیک کنید.
 8. در این مرحله اینستاگرام به شما 5 کد مهم برای ریکاوری اکانت (Recovery Codes) دراختیار شما قرار میدهد، حتما و حتما از این صفحه اسکرین شات تهیه کنید و در جایی امن از این کد ها نگهداری کنید، درصورتی که زمانی رمز اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید به راحتی میتوانید با استفاده از یکی از این کد های ریکاوری وارد اکانت اینستاگرام خود شوید، پس به هیچ عنوان این کد هارا در اختیار شخص دیگری قرار ندهید.
  همچنین با زدن بر روی گزینه Get new codes تمامی کد های قبلی باطل خواهند شد و به شما 5 کد جدید داده خواهد شد.
 9. بعد از اتمام کار شما به صفحه زیر منتقل میشود و همچنین میتوانید در کنار Text Message از حالت های دیگر هم استفاده کنید.

ممنونم از اینکه تا انتهای این آموزش با ما همراه بودید، درصورتی که سوالی داشتید میتوانید آنرا در قسمت دیدگاه در پایین صفحه ثبت نمایید.

آیدیجی پلاسپنل فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام